Prodej nových značkových pneumatik

Jelikož jsme součástí sítě BestDrive, spolupracující se značkou Barum Continental, nabízíme především pneumatiky z jejich koncernu.

Continental – vlajková loď koncernu, zaměření na výkon a bezpečnost
Uniroyal – vynikající vlastnosti na mokré a kluzké vozovce
Semperit – typická značka na zimu
Barum – tradiční česká značka, vhodná do všech podmínek
Matador – tradiční slovenská značka
BestDrive – novinka, vhodná pro střední třídu, vysoká spolehlivost

Potřebujete radu s nákupem správných pneumatik? Neváhejte se na nás obrátit!

Jak vybrat správné pneumatiky?

Rozměry pneumatik použitelných pro váš vůz naleznete ve velkém technickém průkazu. Tyto rozměry byste měli dodržovat, nicméně není vyloučeno, zejména je-li automobil z druhé ruky, že obuté pneumatiky se od těch předepsaných budou lišit.

Můžete použít pneumatiky s vyšším hmotnostnímindexem (označované jako XL), ovšem nikoliv s nižším. Totéž platí pro rychlostní index, je-li v technickém průkazu (TP) specifikovaný. Obujete-li na vůz pneumatiky větších rozměrů, než je povoleno v TP, vystavujete podvozkové díly větší zátěži a tím snižujete jejich životnost.

Výběr pneumatiky je dobré konzultovat například v pneuservisu, kde můžete dostat doporučení na pneumatiky vhodné pro daný typ vozu

Boční profil pneumatiky, v tomto případě hodnota 65, nám říká, že výška pneumatiky je 65 procent z šířky jejího příčného řezu.

Radiální konstrukce pneumatiky definuje směr vláken uvnitř kordové vložky – v tomto případě kolmo na patní lana pneumatiky. Tato konstrukce je obzvlášť vhodná pro bezdušovou technologii, a proto je v této době hlavní volbou většiny výrobců.

Stáří pneumatiky vyčtete z čtyřmístného číselného kódu DOT, který je na bočnici pneumatiky vyobrazen v zaobleném rámečku. První dvojčíslí značí týden a druhé dvojčíslí rok, ve kterém byla pneumatika vyrobena, takže například kombinace 1320 znamená, že pneumatika byla vyrobena ve 13. týdnu roku 2020. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiku po čtyřech, maximálně šesti letech užívání. 

Pokud si u nás koupíte nové pneumatiky přímo v pneuservisu, zároveň si kupujete i likvidaci starých gum. Servis tedy následně nechá staré kusy ekologicky zlikvidovat.

Otevírací doba

 • Pondělí

  7:30 - 16:00

 • Úterý

  7:30 - 16:00

 • Středa

  7:30 - 16:00

 • Čtvrtek

  7:30 - 16:00

 • Pátek

  7:30 - 16:00

 • Sobota

  8:30 - 11:00

Sledujte nás na Facebooku

Možnost platby kartou

BestDrive Garance